Bygglovprocess

Skicka en kommentar om webbsidan till webbredaktionen. Har du en kommentar om bemötande eller om någon kommunal service skickar du istället en synpunkt.

Här finner du exempel på ritningar  
Här finner du exempel på ritningar
Kontakta stadsarkitektavdelningen  
Kontakta stadsarkitektavdelningen

Stadsarkitektavdelningens telefon 0418-47 32 00 är öppen måndag-fredag mellan kl. 9-12 och 13-15

OBS! Fredagen den 11 maj har bygglovstelefonen öppet mellan 9-12.

 

Petter Eiring
Stadsarkitekt och avdelningschef
petter.eiring@landskrona.se

Linda Warming
Bitr. stadsarkitekt
linda.warming@landskrona.se

Mathias Fuchs
1:e byggnadsinspektör
mathias.fuchs@landskrona.se

Richard Ekman
Byggnadsinspektör
richard.ekman@landskrona.se

Lena Ahlfors
Bygglovhandläggare
lena.ahlfors@landskrona.se

Therese Svitzer
Bygglovhandläggare
Föräldraledig tom september 2018

Anna Wallden
Bygglovshandläggare
anna.wallden@landskrona.se

Susanne Lundquist
Bygglovhandläggare
susanne.lundquist@landskrona.se

 

Kontakta stadsantikvarien  
Kontakta stadsantikvarien

Lena Hector
0418-47 06 27
lena.hector@landskrona.se