Gällande detaljplaner

En detaljplan gäller tills dess att den upphävs eller ersätts över av en ny.

Så här hittar du gällande detaljplaner via kartan:

  • Öppna kartan som visar detaljplaner här.
  • Gällande detaljplaner visas som lila fält.  Zooma in till det område du är intresserad av.
  • Klicka med musen på det område du är intresserad av. Via rutan du får upp kan du klicka dig vidare till respektive detaljplans plankarta och dokument.

Om du har frågor kring detaljplaner, kontakta planavdelningen.

Skicka en kommentar om webbsidan till webbredaktionen. Har du en kommentar om bemötande eller om någon kommunal service skickar du istället en synpunkt.

Digital plankarta med gällande detaljplaner  
Digital plankarta med gällande detaljplaner
Kontakta planavdelningen  
Kontakta planavdelningen

Lisa Lindekranz
Planchef
lisa.lindekranz@landskrona.se
0418-47 35 56

Johanna Karlsson
Planarkitekt
0418-47 35 69
johanna.karlsson@landskrona.se

Fredrik Karlsson
Planarkitekt
0418-47 35 14
fredrik.karlsson@landskrona.se

Gesa Hildebrand
Planarkitekt
0418-47 35 61
gesa.hildebrand@landskrona.se

Anette Andersson
Planarkitekt
0418-47 35 52
anette.c.andersson@landskrona.se

Planarkiv  
Planarkiv

Hittar du inte det du söker?

Sophia Hedberg
Assistent
0418-47 35 59
sophia.hedberg@landskrona.se