Hantverkargatan

Med start i november 2018 kommer ledningsarbeten att utföras av NSVA som sedan återställs av stadsmiljöavdelningen.

Hantverkargatans miljö skall lyftas med hjälp av ny beläggning på en del ställen, mer grönska och bättre belysning. Projektet omfattar Hantverkargatan från Kolonigatan till Föreningsgatan. 

Skicka en kommentar om webbsidan till webbredaktionen. Har du en kommentar om bemötande eller om någon kommunal service skickar du istället en synpunkt.

Kontakta Stadsmiljöavdelningen  
Kontakta Stadsmiljöavdelningen

Tora Broberg
Stadsmiljöchef
0418-47 08 72
tora.broberg@landskrona.se

Charlotte Fajersson
Landskapsarkitekt
0418-47 06 58
charlotte.fajersson@landskrona.se

Birthe Bunke
Trafikingenjör
0418-47 35 91
birthe.bunke@landskrona.se

Sandra Schultz
Projektledare
0418-47 35 51
sandra.schultz@landskrona.se

Ingrid Borgström
Projektledare
0418-47 35 49
ingrid.borgstrom@landskrona.se

Goran Djuric
Projektledare
0418-47 36 44
goran.djuric@landskrona.se

Josefin Wallentin
Projektledare
0418-47 36 86
josefin.wallentin@landskrona.se