Gågatorna Järnvägsgatan och Östergatan

Nu pågår arbetet med att ge Landskronas gågator en ny och sammanhållande utformning. Nygatan och Rådhusgatan är först ut. Stora Norregatan, Östergatan och Järnvägsgatan står sedan på tur och ombyggnaden av dessa gator ska vara klart före sommaren 2019.

Skicka en kommentar om webbsidan till webbredaktionen. Har du en kommentar om bemötande eller om någon kommunal service skickar du istället en synpunkt.

Kontakta Stadsmiljöavdelningen  
Kontakta Stadsmiljöavdelningen

Tora Broberg
Stadsmiljöchef
0418-47 08 72
tora.broberg@landskrona.se

Charlotte Fajersson
Landskapsarkitekt
0418-47 06 58
charlotte.fajersson@landskrona.se

Birthe Bunke
Trafikingenjör
0418-47 35 91
birthe.bunke@landskrona.se

Sandra Schultz
Projektledare
0418-47 35 51
sandra.schultz@landskrona.se

Ingrid Borgström
Projektledare
0418-47 35 49
ingrid.borgstrom@landskrona.se

Goran Djuric
Projektledare
0418-47 36 44
goran.djuric@landskrona.se

Josefin Wallentin
Projektledare
0418-47 36 86
josefin.wallentin@landskrona.se